Інформаційний Центр ЄС

24 травня 2013 року в Донецьку Ректор ДонНУ імені Василя Стуса, Роман Гринюк, та тогочасний Голова Представництва ЄС в Україні, Ян Томбінський, підписали Угоду про створення центру в Університеті. Він став 14-м подібним центром в Україні та одним з понад 600 в усьому світі.

Перші Центри європейської документації були створені ще в 1963 р.

Основна мета діяльності інформаційних центрів Європейського Союзу – поширення інформації про ЄС та його політику, надання допомоги університетам та дослідницьким центрам в навчанні студентів та проведенні дослідницької роботи з питань європейської інтеграції, а також сприяння участі студентів в дебатах з європейських питань.

Сьогодні в Україні діють 27 інформаційних центрів ЄС. Центри розташовані у закладах вищої освіти 24 міст України: Дніпро, Кривий Ріг, Київ, Луцьк, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернівці, Суми, Одеса, Сєвєродонецьк, Біла Церква, Вінниця, Острог, Маріуполь, Миколаїв, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Житомир, Черкаси, Кропивницький та Чернігів.

Всі інформаційні центри Європейського Союзу мають широкий вибір публікацій та матеріалів офіційних установ Європейського Союзу, а також періодичних видань, журналів ЄС та інших матеріалів, що стосуються діяльності ЄС, життя та соціальних стандартів, освіти в країнах ЄС, питань співпраці України та ЄС, та багато інших матеріалів.

Крім того, на базі інформаційних центрів ЄС регулярно проводяться інформаційні заходи для здобувачів освіти та викладачів з найбільш актуальних питань стосовно діяльності Європейського Союзу, його відносин з Україною, презентації освітніх програм ЄС для студентів і молодих науковців. Користуватись матеріалами Центрів можуть усі бажаючі. Представники інформаційних центрів ЄС нададуть всю необхідну допомогу у пошуку матеріалів та наданні необхідної інформації.

Документи і публікації про діяльність ЄС:

  • Statistical Pocketbooks
  • Basic figures on the EU
  • Key publications of the EU Autumn 2017
  • Випуски журналів Social Agenda
  • EU Energy in Figures
  • Довідкові матеріали щодо освітніх можливостей та багато іншої корисної інформації.

Подяка від Представництва ЄС в Україні