Проектна діяльність

Програма «Студентська Академічна Мобільність (САМ) Україна» між Донецьким національним університетом імені Василя Стуса (м. Вінниця) та Ужгородським національним університетом (м. Ужгород)

Координаторка проєкту від ДонНУ імені Василя Стуса:

Осмоловська А.О., в.о. директора навчально-наукового інституту розвитку академічного потенціалу, ст. викл. кафедри політології та державного управління, доктор філософії з політології

E–mail:  [email protected]

Відповідальні особи  в ДонНУ імені Василя Стуса:

Осмоловська А.О., в.о. директора навчально-наукового інституту розвитку академічного потенціалу, ст. викл. кафедри політології та державного управління, доктор філософії з політології

E–mail:  [email protected]

Насадюк С.А., в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків та академічної мобільності

E–mail:  [email protected]

Тривалість проєкту: з 8 жовтня 2021 року до 17 грудня 2021 року

Програма є однією із компонентів програми ЄС «Дім Європи» (House of Europe) і реалізується за сприянням Британської Ради в Україні та Міністерства освіти і науки України.

Фінансування:  Програма «House of Europe» фінансує обмін, компенсує адміністративні витрати навчального закладу, а також добові витрати, проживання і проїзд студентів.

Мета програми «САМ Україна» – сприяти міжрегіональній академічній співпраці між закладами вищої освіти та культурному діалогу між молоддю через короткотермінову академічну мобільність в межах України.

У рамках програми відбувся 10-тижневий обмін між здобувачами Донецького національного університету імені Василя Cтуса та Ужгородського національного університету у першому семестрі 2021-2022 н.р.

По завершенню обміну студенти презентували та реалізовували 2 соціальні проєкти.

Здобувачі вищої освіти з Ужгородського Національного Університету:

-Катерина Мешко – здобувачка 3 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 061 «Журналістика»

-Ніколетта Саєнко – здобувачка 2 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 061 «Журналістика»

-Анатолій Кундрик – здобувач 3 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 081 «Право»

-Марія Вовканич – здобувачка 2 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 081 «Право»

-Юрій Котубей – здобувач 3 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 052 «Політологія»

Здобувачі вищої освіти з Донецького національного університету імені Василя Стуса:

-Григалашвілі Ксенія – здобувачка 4 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 061 «Журналістика»

-Бартос Павло – здобувач 2 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 061 «Журналістика»

-Кудлай Вікторія – здобувачка 3 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 081 «Право»

-Кіналь Богдан – здобувачка 2 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 081 «Право»

-Нестерчук Надія – здобувачка 2 курсу СО «Бакалавр» за спеціальністю 292 «Міжнародні економічні відносини»

Новини про перебіг програми та актуальна інформація

https://news.donnu.edu.ua/2021/10/11/tryvaye-10-tyzhnevyj-obmin-u-ramkah-programy-studentska-akademichna-mobilnist-sam-ukrayina-za-pidtrymky-british-council-ukraine-ta-programy-house-of-europe-mizh-doneczkym-naczionalnym-un/

https://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/v-uzhnu-ta-donnu–spilna-programa-akademichnoji-mobilnosti-.htm

https://www.facebook.com/714741158685191/posts/1906663469492948/?d=n

https://www.facebook.com/714741158685191/posts/1905687332923895/?d=n

https://www.facebook.com/714741158685191/posts/1938080546351240/?d=n

https://www.britishcouncil.org.ua/programmes/education/sam-ukraine

https://houseofeurope.org.ua/programme/university-exchanges-sam-ukraine

https://www.uzhnu.edu.ua/uk/news/studentska-mobilnist-za-pidtrimki-britanskoji-radi-v-uzhnu.htm

https://www.facebook.com/donnu.edu.ua/posts/4207494846016853

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1965337043625590&id=714741158685191

https://www.facebook.com/donnu.edu.ua/posts/4171603119606026

https://www.facebook.com/donnu.edu.ua/posts/4153484614751210

https://www.facebook.com/donnu.edu.ua/posts/4147920545307617

https://news.donnu.edu.ua/2021/12/30/universytetski-visti-№20-1555/

https://news.donnu.edu.ua/2021/12/20/zavershyvsya-10-tyzhnevyj-obmin-zdobuvachamy-mizh-doneczkym-naczionalnym-universytetom-imeni-vasylya-ctusa-ta-uzhgorodskym-naczionalnym-universytetom/

Проєкт OPTIMA

Керівництво проєкту:

Жежнич Павло Іванович, д-р тех. н., професор, координатор проєкту OPTIMA (Національний університет «Львівська політехніка»)

Березко Олександр Леонідович, кан. тех. н., доцент, менеджер проєкту OPTIMA (Національний університет «Львівська політехніка»)

Email  [email protected]

Номер телефону

+38 067 369-80-34 (Олександр Березко)

www      https://lpnu.ua/optima                Facebook   @OPTIMAOpen       

Twitter      @optima_open        YouTube    Проєкт OPTIMA

Відповідальна особа  в ДонНУ імені Василя Стуса:

Хаджинов Ілля Васильович, д-р екон. н., професор, член координаційного комітету проєкту

Email:  [email protected]

Тривалість проєкту: з 15 січня 2021 р. до 14 січня 2024 р.

Код проєкту: 618940-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP

Максимальна сума гранту: 938664 EUR

Програма: Erasmus+ KA2 (проєкти співпраці)

Тип дії: розвиток потенціалу вищої освіти

Основна мета проєкту «Open Practices, Transparency and Integrity for Modern Academia» (OPTIMA), назву якого можна перекласти як «Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи», — впровадження ідей та практик Відкритої науки в Україні з метою покращення якості освітніх послуг. Серед пріоритетів OPTIMA: робота з переміщеними українськими університетами, фокус на проблемах зміни клімату та інклюзивність завдяки використанню сучасних інформаційних технологій.

До консорціуму OPTIMA в якості партнерів увійшли також Донецький національний університет імені Василя Стуса, Сумський державний університет, Луцький національний технічний університет, Національний антарктичний науковий центр НАН України та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Потужним та різноманітним є склад міжнародних партнерів проєкту: Технічний університет Граца (Австрія), Вроцлавська політехніка (Польща), Університет Кот-д’Азур (Франція), ГО «Eurodoc» (Бельгія), ГО «Stichting eIFL.net» (Нідерланди). Асоційовані партнери: Рада ректорів переміщених університетів, ГО «Центр інновацій та сталого міжнародного розвитку» та ТОВ «Антиплагіат».

В межах пакету завдань №5 «Поширення та використання результатів проекту» проєкту Університет  відповідає:

– за проведення відбору наукових конференцій молодих науковців, що отримають фінансову підтримку з боку проєкту,

-за підтримку академічних конференцій за допомогою платформи відкритого рецензування,

-за участь у заходах розповсюдження кращих практик серед переміщених університетів України

-за популяризацію результатів діяльності проекту, публікацію новин проекту, ключових результатів та досягнень в Інтернеті та організацію інформаційної кампанії щодо академічної доброчесності у загальноосвітніх школах Вінниці.

У межах пакету завдань №1 «Вивчення кращих практик ЄС» викладачі Університету брали участь у навчальних семінарах, де отримали знання про найкращі практики з ОС, а також здобули здатність визначати та встановлювати вимоги до освітніх компонентів, включаючи онлайн-курс з відкритої науки

Університет забезпечить тестування платформи відкритого рецензування під час виконання пакету завдань №2 «Веб -платформа для відкритого рецензування».

При виконанні  пакету завдань №3 «Освітні компоненти та онлайн-курс з відкритої науки» роль Університету полягає у розробці нових освітніх компонентів з відкритої науки, наданні оновленої акредитації курсів та проведенні відеолекцій для відкритого онлайн-курсу з відкритої науки.

Пакет завдань №4 “Забезпечення якості проєкту” передбачає, що Університет проводитиме комплексні опитування щодо академічної доброчесності та відкритості, оцінюватиме якість викладання освітніх компонентів.

Виконання пакету завдань №6 «Управління проектами» візьме участь в організаційній нараді у Львові, розробці спільної методології проєкту та роботі координаційного комітету, забезпечить координацію проектів та управління фінансами на інституційному рівні.

Проекти співпраці британських та українських вищих навчальних закладів у рамках програми «Інтернаціоналізація вищої освіти від Британської ради в України»

Проекти співпраці британських та українських вищих навчальних закладів у рамках програми «Інтернаціоналізація вищої освіти від Британської ради в України»

(Тривалість: 2016 – 2018 рр.)

Бюджет проекту: 12 000 фунтів стерлінгів
Інструмент фінансування: Британська Рада в Україні

Партнери:

Університет Кардіф Метрополітан

Мета та завдання проекту: головною метою проекту було розроблення стратегії інтернаціоналізації Донецького національного університету імені Василя Стуса, вдосконалення системи управління міжнародними службами, активізація участі в міжнародній діяльності.
Основні результати проекту:

 • Стратегія інтернаціоналізації Донецького національного університету імені Василя Стуса була розроблена (https://www.donnu.edu.ua/uk/strategiya-internatsionalizatsiyi/);
 • в рамах розроблення Стратегії інтернаціоналізації було здійснено загальний SWOT-аналіз діяльності університету, а також було проведено 2 стратегічні сесії в межах обговорення Стратегії інтернаціоналізації.
 • під час робочого візиту до Університету Кардіф Метрополітан, участники проекту познайомилися з структурою міжнародного відділу Університету, а також перейняли досвід розроблення та впровадження Стратегії інтернаціоналізації для Донецького національного університету імені Василя Стуса, виділивши напрямки реформування структури міжнародних служб;
 • було проведено 2 раунди опитування щодо міжнародної діяльності Донецького національного університету імені Василя Стуса;
 • було створено інтернет-сторінку Міжнародного відділу Донецького національного університету імені василя Стуса (https://www.facebook.com/Vasyl-Stus-Donetsk-National-University-International-Office-714741158685191/).

Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України у 2016 році від Британської ради в Україні

Програма розвитку лідерського потенціалу університетів України у 2016 році від Британської ради в Україні

(Тривалість проекту: 2016 – 2017)

Інструмент фінансування: Британська Рада в Україні
Мета проекту полягала в сприянні реформ у сфері Вищої освіти шляхом розвитку лідерського потенціалу університетів України. Проект «Стратегія інтернаціоналізації Донецького національного університету» було реалізовано протягом 2016 – 2017 рр. Головною метою проекту було розроблення стратегії інтернаціоналізації , дистанційної англомовної магістерської програми, методів забезпечення якості освіти відповідно до Британських стандартів, зростання внутрішньої та зовнішньої мобільності.
Основні результати проекту:

 • було підписано Меморандум про співпрацю між Донецьким національним університетом імені Василя Стуса та Університетом Кардіф Метрополітан;
 • було розвинено лідерські компетенції університетської проектної групи університету в галузі інтернаціоналізації в межах Академії змін та Програми майбутніх лідерів;
 • було проведено онлайн дискусію щодо пріоритетних напрямів імплементації функціональної стратегії інтернаціоналізації.

Програма уряду Королівства Нідерландів — «Програма європейського партнерства «Матра»

Програма уряду Королівства Нідерландів — «Програма європейського партнерства «Матра»

(Тривалість: 2016 – 2017 рр.)

Бюджет проекту: 1 350 000 грн.
Інструмент фінансування: європейська партнерська програма «Матра» за підтримки програми уряду Королівства Нідерландів.
Отримувач гранту: Донецький національний університет імені Василя Стуса
Мета програми — створення освітньої онлайн платформи для розвитку підприємницьких і соціальних компетенцій населення Донбасу на основі економічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса.
Партнери:

 • Донецький обласний центр зайнятості
 • Донецька обласна державна адміністрація
 • Донецька торгово-промислова палата

Основні результати:

 • Було створено і розміщено на дистанційній платформі Moodle 10 безкоштовних он-лайн курсів для розвитку підприємницьких та соціальних компетенцій населення Донбасу;
 • Було створено консультаційні центри у Вінниці та Костянтинівці.

«Грошова підтримка від Посольства Франції для відновлення зв’язків ДонНУ імені Василя Стуса з університетами Франції»

«Грошова підтримка від Посольства Франції для відновлення зв’язків ДонНУ імені Василя Стуса з університетами Франції»

(Тривалість: січень-липень 2017 рр.)

Бюджет проекту: 150 000 грн.
Інструмент фінансування: відділ культури та співробітництва Посольства Франції в Україні.
Отримувач гранту: Донецький національний університет імені Василя Стуса
Партнери:

 •  Міжнародний відділ ДонНУ імені Василя Стуса
 •  Хімічний факультет ДонНУ імені Василя Стуса
 •  Фізико-технічний факультет ДонНУ імені Василя Стуса

Основні результати:

 •  Проведено спільні дослідження з французькими колегами у галузі робототехніки;
 •  Укріплено партнерські відносини з французькими університетами;
 •  Закуплено обладнання для хімічного та фізико-технічного факультету.

Науковий проект «Агресія та аргументація – конфліктний дискурс і його мовне вирішення»

Науковий проект «Агресія та аргументація – конфліктний дискурс і його мовне вирішення»

(Тривалість: травень 2016 – квітень 2019 рр.)

Інструмент фінансування: Folkswagen Fondation

Партнери:

 •  Інститут славістики Дрезденського технічного університету,
 •  Філологічний факультет Російського державного педагогічного університету імені О.І. Герцена.

Мета та завдання проекту:

Проект має дві мети. По-перше, власне наукові та прикладні аспекти дослідження вносять вклад у розвиток теорії, зокрема, мається на увазі розробка нової концепції розуміння і аналізу феномена конфлікту з точки зору культурознавчої лінгвістики. По-друге, даний проект повинен внести безпосередній внесок в трансфер знань. Перш за все, тут мова йде про передачу знань у напрямку з Німеччини в Росію і Україну. Це стосується як методики дослідження, так і передбачених в ній міжкультурних взаємозв’язків. Проект ініціює платформу, в рамках якої буде організовано формат тристоронньої кооперації з російськими та українськими молодими науковцями, експертами в галузі мовознавства, представниками ЗМІ та студентами. Метою тут є розвиток наукової дискусії про конфлікти, розгляд конфліктного дискурсу на конкретних прикладах і апробація на практиці. При цьому основна увага буде приділятися динаміці конфліктів: мовним способам їх ініціювання, актуалізації в різних дискурсивних форматах і прикладів їх врегулювання.

Основні результати проекту:

 •  Підготовка та видання колективної монографії українською, російською. Англійською та німецькою мовами (Дискурс смысловой войны: агрессия и аргументация. / Под ред. Е.В.Тараненко. – Винница: ФОП «Барановская». – 164 с. – ISBN 978-617-7233-27-4).
 •  Результати проекту були представлені науковцями ДонНУ імені Василя Стуса у : 13 публікаціях, виступах на 5 міжнародних конференціях (2 – за кордоном: Дрезден і Вроцлав) та на 4 українських.
 • Проведення медіа-школи для 20 студентів

«Партнерство інститутів германістики (Germanistische Institutspartnerschaft (GIP-Projekt)»

«Партнерство інститутів германістики (Germanistische Institutspartnerschaft (GIP-Projekt)»

(Тривалість: 2008 – 2020 рр.)

Бюджет проекту: 5250 євро.
Інструмент фінансування: Програма DAAD.

Партнери:

 • Університет Дуйсбург-Ессен
 • Рурський університет в Бохумі.

Мета та завдання проекту:

Завданнями проекту для усіх партнерів було:

•Подальше навчання викладачів університету, які працюють на іноземних кафедрах;

• Кваліфікація майбутніх вчителів та викладачів Німеччини в університетах та середніх школах Німеччини та за кордоном;

• Кваліфікація майбутніх викладачів університету / викладачів у галузі німецької мови як технічна мова;

• Спільна розробка сучасних, орієнтованих на роботу навчальних програм та навчальні матеріали;

• Спільні дослідницькі проекти;

• Обмін студентами, випускниками, аспірантами та докторантами.

Основні результати проекту:

 •  Розробка навчально-методичних матеріалів;
 •  Написання тез, статей
 •  Поглиблення міжнародних та наукових зв’язків.

«Магноніка, взаємодії та комплексність: багатофункціональні аспекти спін-хвильової динаміки» (MagIC – Magnonics, Interactions and Complexity: a multifunctional aspects of spin wave dynamics)

«Магноніка, взаємодії та комплексність: багатофункціональні аспекти спін-хвильової динаміки» (MagIC – Magnonics, Interactions and Complexity: a multifunctional aspects of spin wave dynamics)

H2020-MSCA-RISE-2014, 644348

Коротка назва проекту: MagIC

(Тривалість: 2014 – 2019 рр.)

Інструмент фінансування: Європейська Комісія в рамках програми: Дії Марії Склодовської-Кюрі – Обмін персоналом досліджень та інновацій (MSCA-RISE).

Бюджет: 126 000 євро

Партнери:

 • Університет Адама Міцкевича в Познані
 •  Ексетерський університет
 •  Університет Країни Басків
 •  Інститут молекулярної фізики Польської АН
 •  Інститут магнетизму НАН України
 •  МОН України

Мета та завдання проекту:

Головна мета – розширити сферу досліджень залучених команд та дослідити нові можливості у сферах фізики та технологій, які, ймовірно, в найближчі роки побачать швидкий розвиток. Цього вдасться досягти за допомогою ряду пригодних спільних досліджень, що підтверджують концепцію, які можуть підтримувати майбутні напрямки досліджень магнітних метаматеріалів та магнітних пристроїв, а також пов’язані з ними технології. Тим самим основними загальними цілями MagIC є сприяння розвитку сучасного мультидисциплінарного дослідницького поля хвильової динаміки в магнітних наноструктурах та дослідження міждисциплінарних та інноваційних ідей, що поєднують їх багатофункціональні властивості з нанорозмірною інтеграцією, спрямованої на підвищення їх перспективи технологічного застосування. Ці дослідницькі цілі будуть досягнуті спільними зусиллями чотирьох команд ЄС та трьох українських колективів з додатковими знаннями на основі обміну персоналом та загальномережевих заходів, що дасть інструменти для обміну знаннями, мозкового штурму та розвитку нових ідей, а також для кар’єрний розвиток молодих дослідників.

Основні результати проекту:

 • Наукові публікації в науко метричних виданнях: Journal of Physics D: Applied Physics (Scopus) та Formation of the band spectrum of spin waves in ID magnonic crystals with different types of interfacial boundary conditions.
 •  Участь у міжнародних конференціях та симпозіумах, де було представлено по 2 стендові доповіді.

ATHENA

ATHENA

«Сприяння життєздатним та автономним системам вищої освіти у регіоні Східного сусідства»
530465-TEMPUS-1-2012-1-BE-TEMPUS-SMGR
Коротка назва проекту: «ATHENA»
Багатонаціональний спільний проект
Пріоритет – Реформа університетського врядування
Тривалість проекту: 15 жовтня 2012 — 14 жовтня 2015
Програма фінансування ЄC: Міжрегіональна програма Європейського сусідства і партнерства
Сума гранту програми Темпус: 1,191, 277.00 Євро
Цільова група: керівництво і професорсько-викладацький склад вищих навчальних Закладів
Отримувач гранту: Асоціація Європейських Університетів (Бельгія)
Координатор:
Томас Естерманн, Керівник підрозділу управління, автономії та фінансування
Контакти:
Телефон: 00 322 743 1146
Факс: 00 322 230 5751
Електрона пошта: [email protected]
Генеральний менеджер проекту:
Томас Естерманн, Керівник підрозділу управління, автономії та фінансування
Контакти:
Телефон: 00 322 743 1146
Факс: 00 322 230 5751
Електрона пошта: [email protected]
Партнерство:

 • Університет Коїмбри, Португалія
 • Політехнічний Інститут Коїмбри, Португалія
 • Університет Хельсінки, Фінляндія
 • Гаага-Хелія Університет Прикладних Наук, Фінляндія
 • Університет Амстердаму, Нідерланди
 • Академія економічних досліджень Молдови — регіональний координатор
 • Вільний Міжнародний Університет Молдови
 • Державний Університет Кагула «B.P. Hasdeu», Молдова
 • Національна спілка ректорів Молдови
 • Міністерство освіти Республіки Молдова
 • Єреванський державний університет
 • Гаварський державний університет
 • Спілка ректорів державних університетів Вірменії
 • Міністерство освіти і науки Республіки Вірменія
 • Державний технічний університет Вірменії
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Україна
 • Донецький національний університет, Україна
 • Одеський національний університет імені І.І. Мечнікова, Україна
 • Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Луцьк, Україна
 • Спілка ректорів вищих навчальних закладів України
 • Міністерство освіти і науки України

Мета та завдання проекту:
Зробити внесок у розвиток та реформування систем вищої освіти у сусідніх зі сходу партнерських країнах (Вірменія, Молдова та Україна), а також покращити їх якість і відповідність та посилити їх конвергенцію з розробками ЄС. Як структурний захід, проект сплановано таким чином, щоб підтримати процеси структурного реформування та розробку стратегічних напрямків на національних рівнях.
Спираючись на всебічну оцінку конкретних потреб системи, ATHENA буде:

 • сприяти використанню успішного досвіду для просування достатнього і ефективного реформування управління та фінансування;
 • пропагувати підходи «включення» до реформування управління та фінансування, що долучають вищі навчальні заклади, неурядові організації та інших гравців у сфері вищої освіти;
 • вибудовувати можливості університетів в партнерських країнах для модернізації управління фінансовими та людськими ресурсами.

Напрями діяльності за проектом:

 • Перший рік: зосередитись на дослідженнях (збирання даних та аналіз ситуацій в самоуправлінні університету та фінансування в партнерських країнах) і на започаткуванні політики діалогу щодо цих питань (організація семінарів для обговорення даних тем, створення проектів щодо політики інструкцій).
 • Другий рік: зосередження на пошуку потенційних університетів-партнерів та політиці діалогу між публічною владою у східних країнах (ENPI) та країнах Євросоюзу (EU) (організація учбових візитів, складання проектів інструкцій).
 • Третій рік: зосередження на політиці розвитку та регіональному бенчмаркінгу. Розповсюдження інформації щодо проекту та політики інструкцій за допомогою поширених публікацій.

Основні результати:

 1. Зібрано дані та проаналізовано ситуацію в самоуправлінні університетів і фінансуванні вищої освіти та визначено пріоритети для кожної країни-партнера.
 2. Розпочато політичний діалог з інституціональної та фінансової автономії у кожній партнерській країні.
 3. Впровадження нових практик адміністрацією університетів.
 4. Вдосконалення умов для розширення автономії та запровадження більш ефективних механізмів підзвітності вищих навчальних закладів країн-партнерів.

Координатор проекту від України:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУТШ)
Офіційний сайт: www.univ.kiev.ua
Телефон: 00 380 (44) 239-31-82
Факс: 00 380 (44) 239-31-00
Електрона пошта: [email protected]

Відповідальні особи:

Трубчанінова Тетяна Анатоліївна, к.ф.н., доцент, національний координатор проекту, в.о. завідувача кафедрою іноземних мов юридичного факультету КНУТШ.
Контакти:
Телефон: 00 380 (44) 239-31-55
Електрона пошта: [email protected]
Білоус Світлана, керівник групи відділу міжнародного співробітництва, викладач кафедри іноземних мов юридичного факультету КНУТШ.
Контакти:
Телефон/факс: 00 380 (44) 239-31-50
Електрона пошта: [email protected]
Донецький національний університет, Донецьк
Офіційний сайт: www.donnu.edu.ua
Електрона пошта: [email protected]
Відповідальна особа:
Власова Тетяна Валентинівна, к.е.н., доцент, директор Центру міжнародних освітніх проектів
Контакти:
Електрона пошта: [email protected]
Веб-сайт проекту: http://www.athena-tempus.eu/

IMPRESS «Підвищення ефективності студентських служб»

IMPRESS «Підвищення ефективності студентських служб»

530534-TEMPUS-1-2012-1-UK-TEMPUS-SMGR

Коротка назва проекту: «IMPRESS»

Пріоритет — Управління вузом та студентські служби

Тривалість проекту: 15 жовтня 2012 — 14 жовтня 2015

Програма фінансування ЄС: Структурні заходи

Сума гранту програми Темпус: 823.937, 72 Євро

Цільова група: студенти, випускники, викладачі та адміністрація університетів.

Отримувач гранту: Університет Носамбрія (Ньюкасл), Велика Британія

Координатор:
Ребекка Стракан, Заступник декана університету Носамбрія (Ньюкасл)

Контакти:
Телефон: +44 0 191 227 3979
Факс: +44 0 191 243 7630
Електрона пошта: [email protected]

Головний менеджер проекту:
Альфредо Москардіні, Професор університету Носамбрія (Ньюкасл)

Контакти:
Телефон: +44 796 895 0123
Факс: +44 0 191 243 7630
Електрона пошта: [email protected]

Партнерство:

 • Університет Кордоби (Іспанія);
 • Університет Зліна (Чехія);
 • Європейська асоціація студентів (Бельгія);
 • Британсько-Український Річ Аут Центр (Велика Британія);
 • Консалтингова фірма Shoofly Publishing Ltd (Велика Британія);
 • Донецький національний університет;
 • Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
 • Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;
 • Львівський національний університет імені Ивана Франка;
 • Міністерство освіти і науки України;
 • Українська асоціація студентського самоврядування;
 • Донецька торгово-промислова палата.

Мета та завдання проекту:

Основною метою проекту є вдосконалення студентського досвіду у вищій освіті в Україні. Це повинно надати змогу українським студентським службам набути європейських стандартів і таким чином відповідати сучасним стандартам забезпечення якості освіти згідно з вимогами Болонського процесу.

Ця мета буде досягнута шляхом впровадження нових структур — Центрів працевлаштування та кар’єрного росту в чотирьох провідних класичних українських університетах. Ці Центри допоможуть систематизувати і модернізувати студентські служби в університетах, що охоплюють увесь студентський досвід — перед вступом (профорієнтація), під час навчання (виробнича практика, працевлаштування, соціальні компетенції та інше) та після закінчення навчання (професійні мережі випускників), створення студентського представництва в управлінні університетами (європейський досвід), розвиток студентських спілок, що дасть студентам можливість передбачати заздалегідь можливі проблеми на ринку труда та в суспільстві після закінчення університету.

Напрями діяльності за проектом:

 • Узгодження стратегії
 • Удосконалення існуючих профорієнтаційних структур та структур з працевлаштування студентів
 • Динамічний розвиток соціальних компетенцій студентів
 • Модернізація діяльності студентських спілок
 • Формування Центрів працевлаштування та кар’єрного росту
 • Участь у розробці національної стратегії щодо підвищення ефективності студентських служб
 • Модернізація соціальної мережі студентів
 • Дисемінація результатів проекту
 • Удосконалення системи контролю якості
 • Менеджмент проекту

Результати:

Очікувані результати від проекту для кожного з чотирьох провідних українських університетів:

 1. Вдосконалений профорієнтаційний процес.
 2. Оновлені структури працевлаштування, що підвищують можливості праце¬влаш¬тування студентів після закінчення вузу.
 3. Покращення студентського досвіду, що підвищить соціальну активність та гнучкість майбутніх випускників внаслідок чого зміниться культура діалогу «вища школа — бізнес». Під досвідом ми маємо на увазі розвиток інтелектуальних, культурних, підприємницьких, комунікаційних навиків та соціальних ідеалів студентів. Університет повинен збагачувати життєвим досвідом і готувати студентів не тільки для робочих місць, але й для суспільства;
 4. Модернізація студентської діяльності та досвіду в умовах економіки, заснованої на знаннях.
 5. Вдосконалення діяльності Асоціацій випускників та служб підтримки кар’єрного росту.
 6. Підвищення кваліфікації співробітників університету в контексті навчання протягом життя та соціальних компетенцій студентів.

Результати проекту як структурного:

 1. Стратегічне співробітництво з Міністерством освіти і науки України щодо підвищення ефективності студентських служб у вищій освіті.
 2. Більш тісне співробітництво між стейкхолдерами ринків праці, суспільства та освіти.
 3. Адаптація університетів до вимог регіональної економіки та соціальної інфраструктури.
 4. Впровадження в Україні кращих зразків (Best Practice) та досягнень студентських служб в Європі.

Результати проекту, отримані у Донецькому національному університеті:

Напрям проектної роботи «Залучення студентів»:

 • Було розроблено англомовну інтернет-стрінку ДонНУ;
 • Було створено сторінки ДонНУ у соціальних мережах;
 • Було створено друковані презентаційні матеріали українською (35 видів) та англійською (7 видів) мовами.

Напрям проектної роботи «Студентські служби»:

 • у Донецькому національному університеті було впроваджено «Baddy-system», спрямовану на швидку адаптацію іноземних студентів до українського освітнього та культурного простору;
 • було організовано студентську спільноту «Interclub»;
 • було вдосконалено систему студентських органыв самоврядування у ДонНУ.

Напрям проектної роботи «Працевлаштування»:

 • було розроблено опитування для роботодавців;
 • було розроблено «Паспорт вакансій»;
 • було проведено консультації з роботодавцями та студентами;
 • було проведено тестування програми HireFY;
 • наповнення програми HireFY інформацією про студентів та роботодавців.

Напрям роботи «М’які компетенції»:

 • Навчальний курс «М’які компетенції» було розроблено та протестовано на економічному факультеті ДонНУ;
 • Було розроблено навчальні матеріали для курсу «М’які компетенції»;
 • Курс «М’які компетенції» викладається на економічному факультеті (кафедра менеджменту та поведінкової економіки).

В межах проекту було проведено:

 • 2 зустрічі Наглядової Ради (Злін: 17 – 19. 04. 2014; Брюсель: 9 – 11.11.2014);
 • 3 семінари з «яких компетенцій» (Ньюкасл: 1 – 8. 03.2014; Київ: 18 – 20.03.2015; Ньюкасл: 8 – 12.02.2016)
 • 4 моніторингові зустрічі (Київ: 7.03.2015, 1.09.2015, 8.12.2015, 4.04.2016)
 • 2 тренінги для студентів (Київ: 21 – 23.06. 2015, 2 – 3. 04. 2016)

Координатор проекту від України:

Донецький національний університет

Офіційний сайт: https://www.donnu.edu.ua

Відповідальна особа:

Власова Тетяна Валентинівна, к.е.н., доцент, директор Центру міжнародних освітніх проектів

Контакти:

Електронна пошта: [email protected]

Веб-сайт проекту: http://www.impress-eu.com/

InterEuLawEast «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права у Східній Європі — InterEULawEast» 544117-TEMPUS-1-2013-1-HR-TEMPUS-JPCR

InterEuLawEast «Розробка магістерської програми з європейського і міжнародного права у Східній Європі — InterEULawEast» 544117-TEMPUS-1-2013-1-HR-TEMPUS-JPCR

Абревіатура проекту: «InterEuLawEast».

Пріоритети проекту — реформування навчальних програм у галузі соціальних наук, бізнесу та права.

Тривалість проекту: 3 роки — 01.12.2013 – 01.12.2016.

Інструмент фінансування ЄС:

Міжрегіональна програма Європейського сусідства та партнерства.

Сума гранту Tempus: 1 037 070, 00 Євро.

Грантхолдер: Університет Загреба, факультет економіки та бізнесу (Хорватія).

Цільова група: магістри правових факультетів, викладачі вищих навчальних закладів.

Кординатор:

Hana Horak, декан юридичного факультету

Контактна інформація:

Телефон: 00 385 (0) 1 23 83 380

Факс: 00 385 (0) 1 23 35 633

Електронна пошта: [email protected]

Керівник проекту:

Hana Horak, декан юридичного факультету

Контактна інформація:

Телефон: 00 385 (0) 1 23 83 380

Факс: 00 385 (0) 1 23 35 633

Електронна пошта: [email protected]

Партнери:

Мета та завдання проекту:

Розширеними цілями проекту є розвиток та впровадження освітньої магістерської програми «Міжнародне та європейське право». Він спрямований на підвищення якості та актуальності вищої правової освіти, що дозволить студентам-магістрантам, які бажають отримати подвійний диплом в університетах-партнерах, розширити горизонти застосування знань і компетенцій у сфері юридичних наук.

Партнери ставлять перед собою наступні конкретні цілі:

 • виявлення потреби в отриманні подвійного диплома за магістерською програмою «Міжнародне та європейське право» в Росії, країнах-партнерах і ЄС;
 • вивчення досвіду викладання юридичних магістерських програм в університетах-партнерах;
 • розробка навчального плану за програмою «Міжнародне та європейське право»;
 • розробка навчальних матеріалів;
 • апробація та коригування програми в університетах-партнерах;
 • запуск програми стипендій для російської і української сторін;
 • внесок у розвиток науково-дослідницького потенціалу правових досліджень;
 • стимуляція творчості, конкурентоспроможності, зайнятості та зростання підприємницького духу;
 • забезпечення повної юридичної оцінки існуючих міжнародних відносин;
 • розвиток культури інтернаціоналізації в системі вищої освіти в Росії, Україні та ЄС.

Результати:

 1. Розвиток нової форми навчання.
 2. Впровадження в навчальний процес сучасних інформаційних технологій.
 3. Підвищення кваліфікації бакалаврів, магістрів та інших студентів.
 4. Підвищення науково-методичного рівня викладання дисциплін.
 5. Максимальне наближення навчального плану до потреб економіки і промисловості в Росії та ЄС.

Результати, отримані у ДонНУ імені Василя Стуса:

 • Спільна навчальний план магістерської програми «Міжнародне та європейське право» було розроблено;
 • «Методичні рекомендації щодо методів викладання права та тренінгів, основаних на резолюції конкретних практичних ситуацій (Case Studies)» та «Методичні рекомендації щодо методів індивідуального навчання» були розроблені;
 • Був підготовлений спільний підручник з законодавства ЄС;
 • Проведено 6 координаційних зустрічей (Загреб-Марібор (14.01.2014 р.), Загреб (25 червня 2014 р.), Казань (14 листопада 2014 р.), Рига (30.03.2015 р.), Загреб (23.03.2016 р.), Марібор (21.04. 2017 р.)
 • 2 наради з моніторингу (Одеса, 07.05.2014, 5.11.2015 р.).
 • Проведено 8 засідань Правління проекту (28.07.14, 21.11.14, 20.01.15, 08.04.15, 26.07.2015, 12.04.2016, 22.07.2016, 16.09.2016 р.).
 • 6 засідань Експертної ради проекту (23.06.2014, 08.08.2014, 24.11.2014, 06.02.2015, 08.12.2015.19.01.2017).
 • Області сталого розвитку:
 • На базі Центру міжнародних освітніх проектів ДонНУ ім. Василя Стуса, курси підвищення кваліфікації (стажування) “Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом: право, економіка, суспільство” (10 – 9.12.2016, 35 викладачі та адвокати та 15 викладачів та кандидатів економічних факультетів)
 • Розроблено 2 дистанційні курси (європейські стандарти захисту прав людини, транспортне право ЄС).

Координатори проекту в Україні

Національний Університет «Одеська Юридична Академія», офіційний сайт http://onua.edu.ua

Електронна пошта: [email protected]

Відповідальна особа:

Вадим Барський, доцент, керівник відділу міжнародних відносин, український національний координатор

Контактна інформація:

Телефон: +380 (48) 268-93-23

Електронна пошта: [email protected]

Веб-сайт проекту: http://iele.weebly.com

Донецький національний університет, офіційний сайт www.donnu.edu.ua

Відповідальна особа:

Власова Тетяна Валентинівна, к.е.н., доцент, директор Центру міжнародних освітніх проектів

Контактна інформація:

Електронна пошта: [email protected]