10 простих способів зменшити ризик травматизму при роботі на ПК.

  1. Пам’ятайте про «тунельний синдром» зап’ястя і кисті. Встановіть на комп’ютер простий таймер, який буде нагадувати Вам про необхідність робити перерву, звільнивши себе від миші і клавіатури. Робіть під час перерви просту гімнастику – рухи кистями, як ніби ви миєте руки.
  2. Відрегулюйте стіл і крісло. Ваші руки, передпліччя і плечі повинні бути повністю розслаблені. Ваше тіло витрачає величезну кількість енергії на підтримку незручної пози протягом дня.
  3. Уникайте відблисків на моніторі комп’ютера. Це найбільш поширена причина втоми очей.
  4. Працюйте зі світлим фоном екрану. Очі втомлюються менше.
  5. Розташуйте монітор і вихідні документи, так щоб вони були приблизно на однаковій відстані від ваших очей. Використовуйте утримувачі документів, у безпосередній близькості від монітора.
  6. Так як ваші очі при роботі з монітором постійно використовують одну фокусну відстань, час від часу переводьте погляд у бік і фокусуйте його на далекому об’єкті (дереві за вікном, хмарі і т.і.).
  7. Періодично міняйте положення тіла протягом дня.
  8. Клавіатура повинна бути розташована на комфортному рівні перед вами.
  9. Важливо бути повністю розслабленим під час роботи на комп’ютері.
  10. Гарне крісло або стілець значно знижує ризик болю в попереку.

Використовуючи ці прості поради, поряд з дотриманням норм охорони праці, ви в багато разів знизите ризик виникнення виробничої травми, нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання в університеті.​​