Питання-відповідь
1. Який рівень акредитації має ДонНУ імені Василя Стуса?
Донецький національний університет імені Василя Стуса — це державний університет найвищого — ІV рівня акредитації.
Провадження освітньої діяльності у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 19.04.2021 № 49-л «Про ліцензування освітньої діяльності» та наказу Міністерства освіти і науки України від 30.03.2021 № 37-л «Про ліцензування освітньої діяльності» для спеціальності 081 «Право».
2. Якою мовою викладають в ДонНУ імені Василя Стуса?
Викладання в Донецькому національному університеті імені Василя Стуса здійснюється державною мовою на всіх факультетах і спеціальностях. Також існують окремі дисципліни, які викладаються англійською мовою.
3. Скільки заяв на вступ можна подати у 2025 році?
Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти та Правил прийому до ДонНУ імені Василя Стуса у 2025 році вступники можуть подати до 15 заяв за всіма джерелами фінансування, з них – до 5 заяв на місця державного або регіонального замовлення (бюджет).
Звертаємо увагу, що заяви, подані на певну спеціальність до одного закладу вищої освіти за різними формами навчання (денною та заочною), вважаються окремими заявами.
4. Результати ЗНО/НМТ яких років можна подавати у 2025 році?
Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти та Правил прийому до ДонНУ імені Василя Стуса у 2025 році окрім результатів НМТ поточного року,
можна подати результати НМТ 2022/2023/2024 років.
Детальна інформація міститься за посиланнями:
5. Якою є кількість бюджетних місць у 2025 році?
Розподіл державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою здійснюється МОН України перед початком вступної кампанії. До того часу ви можете ознайомитися з максимальними обсягами державного замовлення за посиланням: https://www.donnu.edu.ua/uk/derzhavne-zamovlennya/
6. Яким є мінімальний прохідний бал на бюджет?
Прохідний бал — це конкурсний бал останнього у рейтинговому списку вступника, якого рекомендовано до зарахування на місце державного або регіонального замовлення (бюджет). Кожного року цей бал різний, але для подачі заяви на бюджет конкурсний бал має бути не менше 130 балів, а для спеціальностей C3 Міжнародні відносини, D8 Право, D9 Міжнародне право – не менше 150 балів.
7. В якій формі подаються заяви для вступу?
Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти та Правил прийому до ДонНУ імені Василя Стуса у 2025 році вступники на навчання для здобуття вищої освіти подають заяви:
1) в електронній формі через особистий електронний кабінет вступника, крім визначених нижче випадків,
2) тільки в паперовій формі (у зв’язку з неможливістю зареєструвати особистий електронний кабінет вступника):
– у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства (крім осіб з посвідкою про постійне проживання в Україні) та особами, які звернулися із заявою про визнання їх біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, що підтверджено посвідченням біженця або довідкою про звернення за захистом в Україні, відповідно до Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”;
– у разі подання іноземного документа про освіту;
– у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
– у разі подання заяви на вступ до встановлених Порядком строків подання електронних заяв /роботи електронних кабінетів вступників;
– у разі перебування особи на тимчасово окупованій території України;
– у разі неможливості зареєструвати особистий електронний кабінет вступника або подати заяву в електронному вигляді з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти.
8. Де можна ознайомитися з програмами підготовки до вступних випробувань?
З програмами вступних випробувань ви можете ознайомитися особисто у Приймальній комісії або на офіційному сайті ДонНУ імені Василя Стуса на сторінці Програми вступних випробувань.
9. Чи обов’язково подавати документи для вступу особисто?
Відповідно до Правил прийому до ДонНУ імені Василя Стуса у 2025 році особи, яким надійшло повідомлення в особистому електронному кабінеті вступника про отримання рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення або на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб (які отримали інформацію з офіційного вебсайту або представника Університету засобами електронного або мобільного зв’язку), у строк, визначений для виконання вимог до зарахування:
- Мають підтвердити вибір місця навчанняв електронному кабінеті з накладанням кваліфікованого електронного підпису або особисто в Університеті.
- Подати документи, необхідні для подальшого формування особової справи.
Перелік документів за посиланням: https://www.donnu.edu.ua/uk/dlya-zdobuttya-so-bakalavr-na-osnovi-povnoyi-zagalnoyi-serednoyi-osvity/perelik-dokumentiv-dlya-vstupu-3/
Подання таких документів може відбуватися в електронній формі шляхом надсилання їх сканованих копій (з накладанням на відповідні файли кваліфікованого електронного підпису вступника) на електронну адресу Приймальної комісії [email protected] або Дія.QR Приймальної комісії.
10. Чи матимуть пріоритет при зарахуванні вступники, які подали заяви та документи раніше?
Ні, не матимуть. Дата подання заяви та документів для вступу (в межах строку, визначеного Правилами прийому до ДонНУ імені Василя Стуса) не впливає на результати конкурсного відбору.
11. З чого складається конкурсний бал вступника на основі повної загальної середньої освіти та НРК5 для здобуття освітнього ступеня «Бакалавр»?
Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти та Правил прийому до ДонНУ імені Василя Стуса у 2025 році конкурсний бал розраховується:
1) для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 за результатами НМТ 2025 року, матурального іспиту за такою формулою:
Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3+ К4 × П4) / (К1 + К2 + К3+ (К4макс + К4)/2 ) + ОУ,
де
П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ 2025 року;
ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів Університету для вступу до нього за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Предметні коефіцієнти К1, К2, К3, К4 оцінок предметів для кожної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності) визначені в додатку 7 до Порядку та додатках 1.1, 1.2 до Правил прийому. К4макс – максимальне значення предметного коефіцієнта з вибіркового предмета НМТ 2025 року для відповідної спеціальності (спеціалізації, предметної спеціальності).
Для осіб, які вступають з урахуванням особливостей, передбачених наказом № 271, П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого (українська мова), другого (математика), третього (історія України) та четвертого (іноземна мова, або біологія, або фізика, або хімія, або географія на вибір вступника) предметів;
2) для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 за результатами НМТ 2024 року за такою формулою:
Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3 + К4 × П4) / (К1 + К2 + К3 + К4) + ОУ,
де:
П1, П2, П3, П4 – оцінки з першого, другого, третього та четвертого предметів НМТ 2025 року;
ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів Університету за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності, зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Вагові коефіцієнти К1, К2, К3, К4 оцінок предметів для кожної спеціальності визначені в додатку 7 до Порядку та додатках 1.1, 1.2 до Правил прийому;
3) для конкурсного відбору на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі ПЗСО та НРК5 за результатами НМТ 2023, НМТ 2022 років за такою формулою:
Конкурсний бал (КБ) = (К1 × П1 + К2 × П2 + К3 × П3) / (К1 + К2 + К3) + ОУ,
де:
П1, П2, П3 – оцінки з першого, другого та третього предметів;
ОУ – бал за успішне закінчення у рік вступу підготовчих курсів Університету за шкалою від 0 до 10 балів у разі вступу на спеціальності (спеціалізації, предметні спеціальності), зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка.
Вагові коефіцієнти К1, К2, К3 оцінок предметів для кожної спеціальності визначені в додатку 7 до Порядку та додатках 1.1, 1.2 Правил прийому.
Особам, які є членами збірних команд України та брали участь у міжнародних олімпіадах (відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України), Олімпійських, Паралімпійських і Дефлімпійських іграх за поданням Міністерства молоді та спорту України, зараховуються оцінки по 200 балів з двох конкурсних предметів за вибором вступника.
Остаточно конкурсний бал множиться на добуток регіонального (РК) та галузевого (ГК) коефіцієнтів, причому:
РК Університету дорівнює 1.
ГК дорівнює 1,02 для поданих заяв із пріоритетністю 1 та 2 на спеціальності, зазначені в Переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка; 1,00 – в інших випадках.
Якщо розрахований конкурсний бал
є меншим ніж 100, він встановлюється таким, що дорівнює 100; якщо перевищує 200, він встановлюється таким, що дорівнює 200.
12. Що таке пріоритетність?
Пріоритетність – визначена вступником черговість розгляду заяв під час роботи алгоритму розподілу на місця за державним або регіональним замовленням чи за кошти фізичних або юридичних осіб.
Пріоритетність обов’язково зазначається в заявах на місця за державним або регіональним замовленням.
За бажанням вступника пріоритетність зазначається на місця за кошти фізичних або юридичних осіб при вступі для здобуття освітнього ступеня бакалавра.
Показник пріоритетності 1 (один) означає найвищу пріоритетність).
Зазначену вступником пріоритетність заяв не може бути змінено.
Звертаємо увагу: вступник не може отримати більше однієї рекомендації на бюджет.
Якщо отримана рекомендація не влаштує вступника, він зможе претендувати лише на контракт за іншими поданими заявами.
13. Чи надаються університетом місця у гуртожитках?
Донецький національний університет імені Василя Стуса сприяє вступникам щодо розміщення у гуртожитках.
14. Якою є вартість навчання в ДонНУ імені Василя Стуса?
Вартість навчання для вступників 2025 року буде розміщено за посиланням: https://www.donnu.edu.ua/uk/vartist-navchannya/
Платник має право самостійно обирати найбільш зручну форму оплати: раз на місяць, раз в семестр чи раз на рік.
15. Чи повернеться університет до м. Донецьк у pазі припинення бойових дій на сході України?
Незалежно від того, яка ситуація складеться в майбутньому, Донецький національний університет імені Василя Стуса буде продовжувати освітню діяльність у м. Вінниця.