Процедура вступу

1. Коли та як подати документи на магістра?

У 2022 році для вступу в магістратуру визначено такі терміни проведення іспитів та подачі документів:

реєстрація на тестування МКТ/МТНК (за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»).– з 09:00 27 червня до 18:00 18 липня;

прийом заяв та мотиваційних листів – з 16 серпня до 18:00 15 вересня;

складання фахових випробувань в університеті – у період з 25 серпня до 17 вересня;

виконання вимог для вступу (подача оригіналів документів та необхідних копій):

– за державним замовленням – з 20 вересня до 18:00 24 вересня;

-на контракт – з 26 вересня до 16:00 30 вересня (1 хвиля), до 12 жовтня (2 хвиля).

Заяви на вступ у магістратуру подаються тільки в електронній формі, крім таких випадків:

для реалізації права на вступ за індивідуальною усною співбесідою;

за наявності розбіжностей в даних вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство тощо) і у відповідному документі про раніше здобуту освіту та у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання;

у разі подання іноземного документа про освіту;

у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства;

у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;

у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії ЗВО.

2. Які документи потрібні для вступу?

Під час подання заяви в паперовій формі, а також для виконання умов вступу після надання рекомендації кожен вступник особисто пред’являє оригінали і надає:

копію документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;

копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

копію військово-облікового документа (для військовозобов’язаних – військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного, а для призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць);

копію документа (державного зразка) про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього (для виконання вимог до вступу потрібні оригінали цих документів);

чотири кольорові фотокартки розміром 3 × 4 см;

3. Чи можна вступити для здобуття ОС магістра за іншою спеціальністю, ніж закінчив бакалавра?

Так, можна, але не на всі спеціальності.

Не можна вступити за іншою спеціальністю на ОП «Право», а також існують обмеження за ОНП «Хімія» та ОП «Англійська та друга іноземна мови та літератури (переклад включно). Більш детальну інформацію про обмеження можна знайти в Правилах прийому (Додатки 2.1, 2.2)

4. Чи може мій близький родич подати документи на вступ замість мене?

За Правилами прийому заяву та документи на вступ подає кожен особисто.

Якщо Ви не можете привезти документи, то допускається можливість подачі електронних копій з накладеним КЕП і подальшим наданням оригіналів (під час укладання договору про надання освітніх послуг або перших 20 днів з моменту навчання).

5. Чи можна вступати для здобуття ОС магістра в інший ЗВО, а не той, де отримав бакалавра?

Так, вступник вільний у своєму виборі закладу вищої освіти, форми навчання та освітньої програми для здобуття ступеня магістра.

6. Чи можу я одночасно навчатися в різних університетах за різними спеціальностями?

Так, таке право у Вас є.

Єдина заборона – Ви не можете навчатися одночасно на двох «бюджетних» програмах підготовки навіть на різних ступенях освіти.

7. Коли та де перевірити, чи вступив/ла я до магістратури?

Офіційним повідомленням про надання рекомендацій до зарахування, а також наказів про зарахування вважається оприлюднення відповідного рішення на стендах приймальної комісії ЗВО, в електронних кабінетах вступника. Рішення також розміщується на сайті Університету https://www.donnu.edu.ua/uk/nakazi-na-zarahuvannya/.

7. Чи діє сертифікат TOEFL та інші результати міжнародних мовних іспитів при вступі в магістратуру?

Ні. Така процедура передбачена тільки для вступу в аспірантуру.

8. Що робити, якщо мій ЗВО затримує видачу диплома, а термін подачі документів на вступ в магістратуру завершується?

У такому випадку необхідно звернутись до Державної служби якості освіти за тел. +38(044) 236 34 31 або на гарячу лінію МОН 0 800 50 45 70 (безкоштовно) .

МТНК/МКТ У МАГІСТРАТУРУ

Хто повинен складати МКТ/МТНК у магістратуру?

Магістерський комплексний тест (МКТ) або результати 2019 – 2021 років з ЄВІ та ЄФВВ (блок «Право») необхідно мати всім вступникам, які планують вступати на 081 Право» і мають диплом бакалавра зі спеціальності 081 Право, 293 Міжнародне право, напрями 6.030401 Правознавство, 6.030202 Міжнародне право.

Вступникам для здобуття ОС «Магістр» за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» необхідно скласти магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) та фаховий іспит (в університеті).

Коли почнеться реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ для вступу в магістратуру?

У 2022 році через воєнні дії в Україні традиційні ЄВІ/ЄФВВ скасовано.

Натомість майбутні магістри проходитимуть такі випробування:

  • магістерський комплексний тест (МКТ) – для вступу за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право»;
  • магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) – для вступу за спеціальностями галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»).

Процес реєстрації розпочнеться з 09:00 27 червня й триватиме до 18:00 18 липня. Радимо не зволікати й не відкладати цю процедуру на останні дні.

У нашому університеті реєстрацію учасників здійснюють представники приймальної комісії всіх факультетів.

Що потрібно для реєстрації?

Для реєстрації вступнику треба звернутися до приймальної комісії одного з обраних ним для вступу вишів, написати заяву й надати необхідні документи. Підтвердженням реєстрації є виданий комісією екзаменаційний листок. Після цього на сайті УЦОЯО для кожного зареєстрованого вступника створюватимуть кабінет учасника, доступ до якого буде за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому

Які документи потрібні для реєстрації на МКТ/МТНК?

Для реєстрації потрібні:

заповнена заява-анкета з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка;

документ, що посвідчує особу;

облікова картка платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються отримувати реєстраційний номер облікової картки платника податків);

довідка, видана за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу (для осіб, які завершують навчання в поточному році, персональні дані яких не вносяться до Єдиної державної бази з питань освіти);

документ про здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень) (для осіб, які завершили навчання в минулих роках);

фотокартка для документів (кольорова або чорно-біла) із зображенням, що відповідає досягнутому віку вступника;

Де можна дізнатися, які питання будуть на МКТ/МТНК?

Завдання, що будуть уміщені до тестових зошитів, не оприлюднюються завчасно. Є завдання з ЄВІ минулих років, а також програми, за якими укладатимуть тести для вступників. Більше про них можна прочитати на сайті УЦОЯО

Коли і де відбуватимуться тестування?

Основна сесія магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту

з 10 серпня до 17 серпня;

Додаткова сесія магістерського тесту навчальної компетентності та магістерського комплексного тесту

з 07 до 10 вересня.

Пункти тестування створюватимуться на базі закладів вищої освіти. Під час реєстрації вступник має обрати місто, в якому він проходитиме тестування (ця інформація в публічному просторі не оголошується із міркувань безпеки).

Якщо я хочу вступати в кілька вишів у магістратуру за результатами тестування, мені всюди треба реєструватися?

Екзаменаційний лист ви отримаєте один – у тому ЗВО, де будете реєструватися для проходження МКТ/МТНК. Інформація одразу передається до єдиної державної електронної бази освіти (ЄДЕБО) та УЦОЯО, тому повторної реєстрації не потрібно.

Коли будуть відомі результати та відбудеться зарахування?

Результати будуть розміщені на інформаційних сторінках вступників «Кабінет учасника» не пізніше 14 календарних днів із дня їхнього проведення.
Рекомендації до зарахування на бюджет будуть надані не пізніше 20 вересня, а саме зарахування пройде 25 вересня.

Якщо я вже маю ступінь магістра і знову вступаю в магістратуру на спеціальність, де треба проходити МТНК, то я маю складати цей іспит? А як щодо МКТ?

Якщо ви бажаєте вступити в магістратуру на контракт (крім спеціальності 081 «Право») на основі раніше здобутого ступеня магістра (спеціаліста), то можете пройти тестування з МТНК та скласти фаховий іспит або пройти індивідуальну усну співбесіду з іноземної мови та фаховий іспит в університеті (за оприлюдненими на сайті програмами).

Що ж до спеціальності 081 «Право», то для вступу для навчання за освітнім ступенем магістра за будь-яких обставин необхідні результати МКТ 2022 року або ЄВІ та ЄФВВ (блок «Право) за 2019 – 2021 роки. Крім цього, у вас має бути диплом бакалавра зі спеціальності 081 Право, 293 Міжнародне право, напрями 6.030401 Правознавство, 6.030202 Міжнародне право.

Чи можу я вступати з результатами минулорічного тестування ЄВІ чи ЄФВВ?

У 2022 році ви можете використати результати ЄВІ, ЄФВВ (блок «Право») 2019, 2020 та 2021 років для вступу на спеціальність 081 Право.

Для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право») такої можливості немає.

Якщо я не встигну зареєструватися на основну сесію МКТ/МТНК в магістратуру чи не зможу скласти тест з певних причин, що мені робити? Чи будуть додаткові сесії?

Будьте особливо уважні! Ви зможете зареєструватися на спеціально організовану сесію для складання МКТ/МТНК, яку проведуть у вересні, але в такому разі ви не зможете претендувати на бюджетні місця й участь у вступній кампанії для вас буде лише в терміни додаткового набору.

Реєстрація для участі в спеціально організованій сесії тестування триватиме з 09:00 16 вересня до 18:00 22 вересня (орієнтовні дати).