Медіа-школа «VIN-Media»

Ця програма є результатом співпраці громадської організації «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» у партнерстві з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації.

Мета програми

Розвиток компетентностей у головних редакторів та керівників районних газет Вінницької області, застосування яких дозволить підвищити конкурентоспроможність комунальних видань.

Основне завдання Школи відображено у її гаслі – «Від комунальної газети до успішного медіа».

Керівники програми

Тетяна Нагорняк

Доктор політичних наук, професор, проректор з науково-педагогічної роботи, інновацій та стратегічного розвитку ДонНУ імені Василя Стуса

Олена Тараненко

Кандидат філологічних наук, доцент, завідувач кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса

Під час навчання на програмі учасники оволодіють наступними професійними компетентностями:

 • вміння аналізувати і відображати на сторінках медіа – видання події суспільно-політичного життя, економічні та соціальні процеси, культурні заходи;
 • навички формування стратегічного бачення, застосування інструментів стратегічного управління і планування;
 • оволодіння методиками роботи з джерелами інформації та створення якісного фотоконтенту;
 • опрацювання технології використання політичного контенту у сучасному медіа-виданні;
 • знання основ публічних комунікацій, навички алгоритму інформаційно-аналітичної діяльності та журналістських засад;
 • засвоєння правових засад діяльності газети.

22 учасники Школи отримали сертифікати Донецького національного університету імені Василя Стуса та додатки до них за результатами навчання та захисту підсумкового проекту.

Спікери та тренери Медіа-школи

Інна Єрмакова

Старший викладач кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса, член правління НСФХУ, голова Вінницької ОО НСФХУ, співзасновниця ГО «Життя на нулі», керівниця інформаційно-мистецького проекту з військової тематики «Життя на нулі»

Юлія Пачос

Кандидат історичних наук, директор Освітньо-практичного центру інноватики і стратегічного розвитку ДонНУ імені Василя Стуса

Ілля Злобін

Кандидат економічних наук, доцент кафедри маркетингу ДонНУ імені Василя Стуса, керівник МА #IZLOBIN

Тетяна Нагорняк

Доктор політичних наук, професор, професор кафедри політології та державного управління, проректор з науково-педагогічної роботи, стратегічного розвитку та інновацій ДонНУ імені Василя Стуса

Олеся Шуткевич

Кореспондент Щоденної Всеукраїнської газети «День» у Вінницькій області, член НСЖУ

Олександр Трегубов

Кандидат економічних наук, доцент, завідувач кафедри підприємництва, корпоративної та просторової економіки ДонНУ імені Василя Стуса

Олена Самойленко

Старший викладач кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса, член НСЖУ

Сергій Бондаренко

Кандидат політичних наук, старший викладач кафедри політології та державного управління ДонНУ імені Василя Стуса, експерт з PR та стратегічних комунікацій

Аліна Правдиченко

Старший викладач кафедри цивільного права і процесу ДонНУ імені Василя Стуса, юрист, керівник освітніх проектів ГО «Центр демократії та верховенства права»

Олена Тараненко

Кандидат філологічних наук, доцент, завідуючий кафедрою журналістики ДонНУ імені Василя Стуса, член НСЖУ

Володимир Мозгунов

Кандидат філологічних наук, доцент, декан філологічного факультету ДонНУ імені Василя Стуса

Діяльність Медіа-школи «VIN-MEDIA» відображалася у соціальній мережі facebook, на якій протягом реалізації проекту розміщувались анонси подій та результати тренінгових днів, успіхи учасників школи у професійній діяльності.

Інформаційна підтримка проекту відбувалась через офіційні ресурси Донецького національного університету імені Василя Стуса: новинний портал Університету «Університетські вісті» та газету «Університетські вісті», сторінку Університету в соцмережі facebook.

Результати роботи «Медіа-школа «VIN-MEDIA» висвітлювалися засобами масової інформації Вінниці та Вінницької області, а також на офіційному сайті Вінницької обласної державної адміністрації.

Публікації доступні за посиланнями:

 1. АНОНСИ ПОДІЙ “УКРАЇНА”. Старт проекту Медіа-школа «VIN-Media»
 2. У Вінниці в розпалі «Острів Європа». Що буде сьогодні?
 3. Представники ЗМІ Вінниччини розпочали навчання у медіа-школі «VIN-MEDIA» на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса. Офіційний сайт Вінницької обласної державної адміністрації.
 4. Валерій Коровій зустрівся зі слухачами медіа-школи«VIN-MEDIA», яка працює на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса. Офіційний сайт Вінницької обласної державної адміністрації.
 5. Вінницьким журналістам допоможе Донецький університет.
 6. Smile-сервіс та школа для «комунальних» журналістів: ДонНУ реалізує проекти за майже чверть мільйона бюджетних коштів.
 7. На Вінниччині завершився освітній проект «VIN-MEDIA» для редакторів районних друкованих видань.