ДОСЛІДЖЕННЯ «ІНФОРМАЦІЙНИЙ СУПРОВІД РЕАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ (МОДЕЛІ КОМУНІКАЦІЙ «ДЕРЖАВА-РЕГІОН-РАЙОН»)».

Дослідження проведено ГО «Центр аналізу та розвитку громадських комунікацій «ДІАЛОГ» та Донецьким національним університетом імені Василя Стуса за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації в межах проведення конкурсу грантів за «Регіональною програмою сприяння розвитку інформаційного простору та громадянського суспільства у Вінницькій області на 2019– 2021 роки». Проєкт реалізовано за напрямком «Аналітична діяльність та проведення соціологічних досліджень».

Мета проєкту

сформувати модель ефективної комунікації між КМУ, ВінОДА і РДА/ОТГ в контексті реалізації державної регіональної політики України.

Цільова аудиторія

Департамент інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Вінницької ОДА.

КОМАНДА ПРОЕКТУ

Тетяна Нагорняк

доктор політичних наук, професор, Перший проректор ДонНУ імені Василя Стуса.

Микола Польовий

доктор політичних наук, професор, керівник спеціальності «Політологія» ДонНУ імені Василя Стуса.

Єлизавета Погорелюк, Артем Олексієнко, Гончарук Анна

Здобувачі вищої освіти ОП «Прикладна політологія та політичні технології» та «Політологія»

Сергій Бондаренко

кандидат політичних наук, голова правління ГО «Центр «ДІАЛОГ», в.о. завідувача кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса.

Анна Осмоловська

аспірантка кафедри політології та державного управління ДонНУ імені Василя Стуса.

Етапи дослідження:

1 етап (листопад-грудень 2020 р.)

моніторинг новин офіційних сайтів органів державної влади. Усього опрацьовано 2998 матеріалів, серед яких на сайті КМУ – 1288, на сайті Вінницької ОДА – 910, на сайті Жмеринської РДА – 93, Калинівської РДА – 441 та Іллінецької РДА – 266. Період моніторингу і напрями дослідження динаміки присутності ключових напрямів державної регіональної політики були визначені за принципом висвітлення ключових стратегічних цілей.

2 етап (листопад 2020 р.)

вивчення громадської думки – анкетування мешканців Жмеринського, Калинівського та Іллінецького районів Вінницької області. Всього було опитано 150 осіб, серед яких 72 чоловіка та 78 жінки віком від 18 років і старше. Репрезентативність результатів опитування обумовлена статичними показниками соціальної структури населення районів.

3 етап (грудень 2020 р.)

моделювання державних комунікацій Вінницької ОДА.

Результат проекту:

Розроблена та запропонована адаптивна модель ефективної комунікації між КМУ, ВінОДА і РДА/ОТГ в контексті реалізації державної регіональної політики України.