Міжнародні економічні відносини

Освітньо-наукова програма «Міжнародні економічні відносини» економічного факультету Донецького національного університету імені Василя Стуса спрямована на дослідження функціонування та розвитку міжнародних економічних відносин між суб’єктами світового економічного простору в процесі еволюції міжнародного співробітництва.

Мета програми – підготовка особистості-професіонала в сфері міжнародних економічних відносин, на основі формування комплексу компетентностей, які забезпечують здатність до розв’язання проблем в галузі дослідницько-інноваційної, професійної та педагогічної діяльності, здатність до глибокого переосмислення наявних і створення нових цілісних знань та професійної практики, продукування оригінальних ідей, проведення власних наукових досліджень в предметній області міжнародних економічних відносин, результати яких мають наукову новизну, теоретичне та практичне значення для України та світу, а також здатність здійснювати викладацьку діяльність у відповідній предметній області.

-Потужна наукова школа кафедри міжнародних економічних відносин.

-Викладання окремих освітніх компонентів науково-педагогічними працівниками, які є експертами в національних і міжнародних урядових та неурядових організаціях.

-Професійні дисципліни програми частково викладаються англійською мовою.

-Охоплення широкого кола сучасних інноваційних векторів розвитку теорії і практики міжнародних економічних відносин, що формує актуалізовану теоретико-прикладну базу для проведення наукових досліджень здобувачами.

-PhD програма акредитована до 2026 року.

Докладніше – тут

Працевлаштування в міжнародних організаціях (урядових та неурядових), органах державної влади, міжнародних компаніях на посадах пов’язаних зі дослідницько-інноваційною діяльністю, прийняттям управлінських рішень у сфері міжнародних економічних відносин.

– Працевлаштування у закладах вищої освіти та наукових установах на посадах, пов’язаних з науково-педагогічною/педагогічною чи науковою діяльністю, організацією та провадженням навчального процесу.

-Administrative and commercial managers

-Production and specializedservices managers

-University and higher education teachers

-Other teaching professionals

-Business and administration professionals

-Economists

Форма підготовки – денна та заочна.

Тривалість підготовки – 4 роки.

Джерело фінансування: за рахунок видатків державного бюджету або за  кошти фізичних чи юридичних осіб (за договором).

Ліцензійний обсяг – 15 осіб.

Вступ здійснюється на основі диплому магістра (спеціаліста).

З переліком і прикладами документів для вступу можна ознайомитися тут.

Денна форма:

1 рік – 40 000 грн.;

2 рік – 40 000 грн.;

3 рік – 23 000 грн.;

4 рік – 23 000 грн.

 

Заочна форма:

1 рік – 40 000 грн.;

2 рік – 40 000 грн.;

3 рік – 23 000 грн.;

4 рік – 23 000 грн.

Етапи вступної кампанії Строки проведення
Прийому заяв та документів Не пізніше 15-го числа місяця, що передує даті зарахування
Проведення вступних випробувань Не пізніше ніж за п’ять робочих днів, що передують даті зарахування (22 серпня 2023 – 25 серпня 2023)
Оприлюднення рейтингового списку вступників до аспірантури Не пізніше ніж за один робочий день, що передує даті зарахування 30 серпня 2023 року
Оприлюднення рейтингового списку вступників до аспірантури Не пізніше ніж за один робочий день, що передує даті зарахування 30 серпня 2023 року
Зарахування до аспірантури 01 вересня 2023 року
Економічний факультет