КРУГЛИЙ СТІЛ «ВАСИЛЬ СТУС ЯК ФЕНОМЕН ДОБИ»

16 квітня 2021 року відбувся круглий стіл «Василь Стус як феномен доби», присвячений Дню філологічного факультету. В обговорені взяли участь студенти першого та другого курсу ОП «Українська мова та література».

На захід завітала директор Наукової бібліотеки ДонНУ імені Василя Стуса Тетяна Іванівна Міщан. Вона розповіла про наукові надходження до бібліотеки, творчість митця, презентувала наукові праці викладачів філологічного факультету про Василя Стуса.

Студенти мали можливість познайомитися з віртуальною виставкою творчості Василя Стуса http://library.donnu.edu.ua/node/202.

Після демонстрації відеоролика, присвяченого поетові, який підготувала бібліотекар Юлія Василівна Кондратюк, учасники круглого столу представили свої доповіді, пов`язані з актуальними проблемами стусознавства. Під час обговорення студенти презентували свої презентації за темами доповідей.

Василь Стус постав як геній і борець, як батько і митець, як принципова людина і як той, що поборов «життєсмерть» своїм талантом і чистотою душевних помислів.

У рамках обговорення прозвучали доповіді Яни Вакалюк, Світлани Сироти, Валерії Волкової, Вероніки Несвятої, Аліни Назаренко, Іоанни Риндюк, Вероніки Ласькової. Активну участь в обговоренні взяли Максим Цюсьмак, Анна Гуменюк, Артем Каранський. До бесіди долучилися і викладачі кафедри теорії та історії української і світової літератури – д. філол. н., доц. Елла Олександрівна Кравченко та к. філол. н., доц. Ніна Миколаївна Урсані.

Тож символічно, що у передсвяткові дні філологічного факультету відбувся круглий стіл, присвячений Василю Стусу, який колись також був студентом філологчного факультету.

NOMEN EST OMEN! Ім`я зобов`язує нас вивчати, відкривати і осмислювати творчість цього видатного митця.

Широкий тематичний доробок доповідей охопив різні літературознавчі аспекти: Василь Стус і доба, образ жінки у ліриці Василя Стуса, образ дороги, життя, символіка чисел, повчальні мотиви тощо.

У рамках круглого столу студенти обговорили лише окремі теми вітчизняного стусознавства. Попереду – копітка робота науковців, нові відкриття, наукова рецепція, що стане в основі навчальної практики та роботи зі студентами в аудиторії.

Філологічний факультет