Шановні вступники!

Інформація, наведена нижче, стосується лише вступників, які проживають на території проведення антитерористичної операції (в населених пунктах відповідно до затвердженого переліку) або переселилися з населених пунктів, що знаходяться на території, на якій органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або які розташовані на лінії зіткнення, або на території проведення антитерористичної операції після 1 січня 2018 року.

Згідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 21.06.2016 № 697 «Про затвердження Порядку прийому для здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення)» на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса та Костянтинівської філії ДонНУ імені Василя Стуса створено Освітній центр «Донбас-Україна» (далі — Освітній центр ДонНУ) для надання можливості абітурієнтам з територій проведення антитерористичної операції вступити до ДонНУ імені Василя Стуса за спрощеною процедурою та отримати якісну українську освіту.

В Освітньому центрі ДонНУ імені Василя Стуса та у м. Костянтинівка можна:

 • отримати консультацію та кваліфіковану допомогу в оформленні освітньої декларації;
 • пройти річне оцінювання і державну підсумкову атестацію з української мови та історії України;
 • отримати допомогу при поселенні до гуртожитку на час проходження річного оцінювання, державної підсумкової атестації та проведення вступного випробування;
 • отримати документ державного зразка про базову або повну загальну середню освіту (атестат і додаток до нього);
 • подати заяву і документи для вступу до ДонНУ імені Василя Стуса;
 • скласти вступні випробування для вступу до вищого навчального закладу.

Якщо ви належите до цієї категорії вступників, оберіть одну з трьох описаних нижче ситуацій і ознайомтесь з покроковою інструкцією для вступу до Донецького національного університету імені Василя Стуса.

Освітній центр Донецького національного університету імені Василя Стуса «Донбас-Україна» м. Вінниця:
Адреса: вул. 600-річчя, 21, кабінет 101
Телефони: +380 (432) 50-89-32, +380 (98) 971-96-40
Skype:
pkdonnu
Viber: +380 (98) 971-96-40
E-mail: [email protected]

Освітній центр Донецького національного університету імені Василя Стуса «Донбас-Україна» м. Костянтинівка:
Адреса: пр-т. Ломоносова, 157
Телефон: +380 (272) 2-91-23, +380 (50) 922-32-23, +380 (66) 918-63-62
Skype:
pkdonnu
Viber: +380 (98) 971-96-40
E-mail: [email protected]

Телефони гарячої лінії Міністерства освіти і науки України: 044 287 89 29, 0 800 50 44 25 (пн-пт,9:00-18:00)

Відеоінструкція Як здобути освіту школярам з Донбасу в 2017

Відеоінструкція "4 кроки для здобуття середньої освіти в Україні"

Я не маю українського атестату і не складав ЗНО.

У такому разі вам необхідно:

 1. Прийти до одного з Освітніх центрів ДонНУ імені Василя Стуса, розташованих у м. Вінниця або м. Костянтинівка, з паспортом або свідоцтвом про народження (для осіб, які за віком не мають паспорта).
 2. Особисто заповнити освітню декларацію та заяву. У разі виникнення питань зверніться до працівників Освітнього центру, і вони радо допоможуть вам.
 3. Скласти Державну підсумкову атестацію з української мови та історії України в школі, закріпленій за освітнім центром.
 4. Отримати довідку, яка дає право вступу до ДонНУ імені Василя Стуса за результатами іспиту лише з профільного предмету, який складається в університеті.
 5. Особисто подати паперову заяву і документи для вступу до ДонНУ імені Василя Стуса згідно основних термінів роботи ОЦ «Донбас-Україна».

  Необхідні документи:

  • копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (за наявності);
  • копія ідентифікаційного коду (за наявності);
  • довідка про складання ДПА, яка видається в ОЦ «Донбас-Україна» на базі Донецького національного університету імені Василя Стуса;
  • 4 кольорових фотокартки розміром 3×4 см;
  • копія військового квитка або посвідчення про приписку (для військовозобов’язаних, за наявності).

  При подачі копій документів їх оригінали пред’являються обов’язково!

 6. Скласти іспит лише з профільного предмету для вступу на обрану спеціальність. (Результати складання Державної підсумкової атестації з української мови та історії України зараховуються як результати вступних іспитів з відповідних предметів. Профільні предмети визначаються Правилами прийому).
 7. На офіційному сайті університету знайти себе в рейтингових списках вступників. Якщо ви у списках рекомендованих на бюджет, вас буде зараховано! Дочекатися наказу про зарахування, щоб пересвідчитися, що ви стали студентом ДонНУ імені Василя Стуса. Наказ про зарахування на бюджетні місця оприлюднюється на офіційному сайті.
 8. Якщо ж вам не вдалося пройти на бюджет, подайте оригінали документів до Приймальної комісії і неодмінно будете зараховані на контракт із подальшим розглядом питання про переведення на бюджет. Наказ про зарахування на контрактні місця оприлюднюється згідно встановлених термінів.
 9. Після видання наказу про зарахування на контракт укласти договір про сплату за навчання (для вступників на контракт).

Увага! Отримавши атестат про повну загальну середню освіту, обов’язково надайте його до Приймальної комісії університету.

Я маю український атестат, але не складав ЗНО.

У такому разі необхідно:

 1. Особисто подати паперову заяву і документи для вступу до ДонНУ імені Василя Стуса згідно основних термінів роботи ОЦ «Донбас-Україна».

  Необхідні документи:

  • копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (за наявності);
  • копія ідентифікаційного коду (за наявності);
  • копія атестату і додатка до нього;
  • 4 кольорових фотокартки розміром 3×4 см;
  • копія військового квитка або посвідчення про приписку (для військовозобов’язаних, за наявності)

  При подачі копій документів їх оригінали пред’являються обов’язково!

 2. Скласти іспити з трьох предметів, необхідних для вступу на обрану спеціальність.
 3. На офіційному сайті університету знайти себе в рейтингових списках вступників. Якщо ви у списках рекомендованих на бюджет, вас буде зараховано! Дочекатися наказу про зарахування, щоб пересвідчитися, що ви стали студентом ДонНУ імені Василя Стуса. Наказ про зарахування на бюджетні місця оприлюднюється на офіційному сайті.
 4. Якщо ж вам не вдалося пройти на бюджет, подайте оригінали документів до Приймальної комісії і неодмінно будете зараховані на контракт із подальшим розглядом питання про переведення на бюджет. Наказ про зарахування на контрактні місця оприлюднюється згідно встановлених термінів.
 5. Після видання наказу про зарахування на контракт укласти договір про сплату за навчання (для вступників на контракт).

Я маю український атестат і складав ЗНО.

У такому разі ви маєте право самостійно обирати: вступати до ДонНУ імені Василя Стуса за результатами ЗНО чи складати вступні іспити в університеті.

 1. Особисто подати паперову заяву і документи для вступу до ДонНУ імені Василя Стуса згідно основних термінів роботи ОЦ «Донбас-Україна».
 2. Необхідні документи:

  • копія паспорта громадянина України або свідоцтва про народження (за наявності);
  • копія ідентифікаційного коду (за наявності);
  • копія атестату і додатка до нього;
  • копія сертифікату ЗНО (для тих, хто вирішив вступати за результатами ЗНО);
  • 4 кольорових фотокартки розміром 3×4 см;
  • копія військового квитка або посвідчення про приписку (для військовозобов’язаних, за наявності)

  При подачі копій документів їх оригінали пред’являються обов’язково!

 3. Скласти три іспити для вступу на обрану спеціальність (для тих, хто вирішив вступати за результатами іспитів).
 4. На офіційному сайті університету знайти себе в рейтингових списках вступників. Якщо ви у списках рекомендованих на бюджет, вас буде зараховано! Дочекатися наказу про зарахування, щоб пересвідчитися, що ви стали студентом ДонНУ імені Василя Стуса. Наказ про зарахування на бюджетні місця оприлюднюється на офіційному сайті.
 5. Якщо ж вам не вдалося пройти на бюджет, подайте оригінали документів до Приймальної комісії і неодмінно будете зараховані на контракт із подальшим розглядом питання про переведення на бюджет. Наказ про зарахування на контрактні місця оприлюднюється згідно встановлених термінів.
 6. Після видання наказу про зарахування на контракт укласти договір про сплату за навчання (для вступників на контракт).
Терміни роботи Освітнього центру «Донбас-Україна»
Початок роботи ОЦ «Донбас-Україна» 04 червня 2018 року
Прийом документів для вступу на денну форму навчання для здобуття вищої освіти за кошти державного бюджету з 12 липня до 18.00 20 липня 2018
Термін проведення вступних іспитів 21 – 26 липня 2018
Термін оприлюднення списків осіб, рекомендованих до зарахування до 12.00 01 серпня 2018
Термін виконання вступниками вимог щодо зарахування на місця державного замовлення до 18:00 06 серпня 2018
Термін зарахування вступників за державним замовленням до 18.00 07 серпня 2018
Терміни виконання вступниками вимог щодо зарахування за кошти фізичних або юридичних осіб до 18:00 години 26 вересня 2018 року
Терміни зарахування вступників за кошти фізичних або юридичних осіб до 18:00 години 30 вересня 2018 року
​​​​

Додаток 5. Порядок прийому із зони АТО.pdfДодаток 5. Порядок прийому із зони АТО.pdf​​​​​